Corendon Havayolları Capital 500 Listesinde 8. Kez Yer Aldı

Corendon Havayolları Capital 500 Listesinde 8. Kez Yer Aldı

Corendon Airlines, sektörün en itibarlı değerlendirme araştırmaları olan Capital 500’de 2011, Fortune 500 Türkiye’de ise 2012 yılından bu yana art arda yer almayı başardı. Uluslararası havayolu, geçtiğimiz ay açıklanan ve şirketleri net satışlar, faiz/vergi öncesi kar-zarar, aktif toplam ve öz kaynak değerlerine göre sıralayan Fortune 500 Türkiye listesine 271’inci sıradan girerek, 7’nci kez “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” arasında yer almıştı.Şimdi de bu başarısına Capital Dergisi’nin yıllık ciroları baz alarak Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlediği araştırmasının sonuçlarına göre “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” listesinde 8. kez yer aldı.

Bizde hesaplibiletal.com olarak Corendon Havayolları'nı kutlarken, havayolunun tüm uçak biletlerini satmaktan büyük onur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

2005 yılında Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan ilk havayolu şirketi olan Corendon Airlines, ilk uçuşunu 12 Nisan 2005’te Eindhoven’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gerçekleştirmiştir.

Yolculuğuna “Fark Yarat!” sloganı ile başlayan marka, ticari uçuşlarının 14. senesinde, grup bünyesine katılan Corendon Dutch Airlines ve Corendon Airlines Europe ile birlikte, 45 ülkedeki 145 havalimanına yılda 3 milyon yolcu taşıyarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın önemli havayollarından biri konumuna yükselmiştir.

Grup bünyesinde 3 farklı şirket bulunmaktadır;

Corendon Airlines: 2005 yılında kurulan Corendon Airlines, filosundaki Türkiye bayraklı 11 uçak ile Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden turistik destinasyonlara uçuşlar düzenlemektedir.

Corendon Airlines Europe: 2017’de Avrupa ülkeleri arasında uçuşlar düzenlemek amacıyla kurulan Corendon Airlines Europe, filosundaki Malta bayraklı 3 uçak ile Almanya, Avusturya, Estonya ve Polonya’dan Türkiye, Mısır ve Yunanistan gibi turistik destinasyonlara uçuşlar düzenlemektedir.

Corendon Dutch Airlines: 2011 yılında kurulan Corendon Dutch Airlines, bugün filosundaki Hollanda bayraklı 3 uçak ile Hollanda’dan Avrupa’nın birçok ülkesine uçuşlar düzenlemektedir.

Corendon Airlines Türkiye’de ve Avrupa’da sivil havacılık alanında birçok ilke imza attı. Bu nedenle “İlklerin Havayolu” olan Corendon Airlines;

  • Markanın da ilk uçuşu olan 12 Nisan 2005 tarihindeki Eindhoven- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen ilk yolcu uçağı oldu,
  • Avrupa’da “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sertifikası” alan ilk havayolu firması olan Corendon Airlines, engelli yolcuların rahatlıkla uçabilmesi için gerekli şartları sağlamasıyla Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Engelsiz Hava Taşımacılığı Belgesini” alan Türkiye’deki ilk havayolu oldu,
  • Görme engelli yolcular için Türkiye’de ilk kez Breille alfabesiyle basılmış bilgilendirme kartlarının kullanımı ve işitme engelli ve konuşma engelli yolcular için özel prosedürler Corendon Airlines tarafından uygulandı,
  • 4 Nisan 2012 tarihinde Alanya Gazipaşa Havalimanı’na yolcu uçağı indiren ilk havayolu oldu,
  • Dünyadaki 3000 havayolu şirketi arasından 260’ının ulaşabildiği “IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Audit) Sertifikası”na da sahip olan Corendon Airlines, dünyadaki tek emniyet derecelendirmesi yapan kuruluş olan AirlineRatings.com sitesi tarafından düzenlenen “Dünyanın En Emniyetli Havayolu Şirketleri Araştırması”nda en yüksek puan olan 7 yıldız alarak emniyet politikasını tescilletmiştir.
  • 2018 senesi Mayıs ayında filosuna kattığı teknoloji harikası Boeing 737 MAX 8 Türkiye’de ilk kez Corendon renkleriyle uçtu.
2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com