Onur Air'den, Saudia Havayolları’na Teknik Bakım Hizmeti

Onur Air'den, Saudia Havayolları’na Teknik Bakım Hizmeti

Türkiye'nin en büyük havayolu firmalarından Onur Air bilindiği üzere Saudia Havayolları’na uzun yıllardır uçuş ekipleriyle birlikte uçak kiralıyordu. Şimdi iki dev firma yeni bir iş birliğine imza attı. Artık Onur Air, Saudia Havayolları'na ait uçaklara teknik bakım hizmeti de vermeye başladı.

Yapılan anlaşma gereği Onur Air, 2018 yılı içerisinde Saudia Havayolları’na ait 4 adet A320 tipi uçağının büyük bakım olarak adlandırılan C bakımını gerçekleştirecek. Uçaklardan ilkinin bakımına bu ay içinde Atatürk Havalimanı’nda yer alan Onur Air Teknik Hangarı’nda başlandı. Diğer 3 uçağın C bakımı ise Onur Air Teknik Departmanı tarafından Ekim ve Aralık aylarında yapılacak. Ayrıca Onur Air, 2019 yılı için ise Saudia Havayolları’na ait 35 adet A320 tipi uçağının C bakımı hizmeti için havayolu ile görüşmelere devam ediyor.

Onur Air yurt dışından bir çok havayoluna teknik bakım hizmeti sunuyor. Edinilen bilgilere göre; Sadece 2018 yılının ilk 9 ayında 12 yabancı havayoluna teknik bakım hizmeti vererek ülkemize önemli miktarda döviz kazandırdıklarını belirten Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Saudia Havayolları ile uzun süredir ticari işbirliklerinin devam ettiğinin altını çizerek, “Yolcu taşımacılığındaki işbirliğinden sonra teknik konuda yapılan bu anlaşma da iki havayolu arasında ilişkiyi pekiştirmiştir” dedi.

Ayrıca Sayın Tosun yeni uçak alımları ve 2019 yılına dair beklentilerini de dile getirerek; 2018 yılının sonuna kadar Onur Air filosuna 2 uçak daha ekleyecek, yeni havalimanının açılması ile birlikte Türk sivil havacılığının gelişmesini sürdüreceğini belirterek, “2019 yılında Onur Air olarak yüzde 10 büyüme hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı; ©AirportHaber.com

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com