Antalya - İzmir

Antalya – İzmir Uçak Bileti

Birbirine bağlı iki ilimiz Antalya ve İzmir arasını uçak ile yolculuk etmek isteyenler için Antalya Havalimanı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı arasında haftanın her günü sefer düzenlenmektedir. Antalya ile İzmir arası uçak seferlerini Türkiye’nin tüm havayolları sağlamaktadır. THY Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet, AtlasGlobal, SunExpress gibi havayolu firmalarının tüm uçak biletlerini sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.

Antalya – İzmir ve İzmir – Antalya Uçak Bileti Fiyatları

THY Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet, AtlasGlobal, SunExpress’in Antalya Havalimanı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı arasında düzenledikleri uçuş seferlerine ait tüm uçak biletlerini sitemizden temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan Antalya – İzmir ve İzmir – Antalya için en uygun uçak bileti fiyatlarını sitemizde bulabilir ve indirimli fiyatlarla uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Antalya – İzmir Arası Uçuş Süresi

Antalya ile İzmir arası uçuş süresi direkt uçuşlarda 1 saat 10 dakika sürerken, Ankara üzerinden ya da İstanbul üzerinden aktarmalı olarak uzun süren uçuşlara denk gelebilirsiniz.  

İzmir’de Bulunan Havalimanları

İzmir’de uçuş için kullanabileceğiniz havalimanı Adnan Menderes Havalimanı’dır. Şehir merkezinin 14 kilometre kadar güneyinde yer alan havalimanına başta özel transfer hizmetleri olmak üzere otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile veya taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

Havaş İle Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir yönünde otobüsler 03.00-23.00, Alsancak’tan 03.30-23.30 saatleri arasında 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor. Havalimanı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise 08.40-03.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Bu seferlere ek olarak Çeşme’den 02.30’dan 20.30’a kadar 2 saatlik aralıklarla servisler havalimanına doğru hareket ediyor. Çeşme servislerinin Adnan Menderes’ten seferleri 00.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor. Havaş, İzmir sınırları içerisindeki 3 güzergâh dışında çevre illere ve tatil yörelerine de seferler düzenliyor. Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa’ya ulaşım sağlayan bu seçenekler hakkındaki bilgiler için http://www.havas.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Otobüs ve Metro İle Ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren ESHOT 200, 202 ve 204 hat numaralı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı yaratıyor. 200 ve 204 numaralı otobüsler 60, 202 numara ise 45 dakikada bir sefere başlıyor. Otobüs ile yolculuk yapmak için bakiye sistemiyle çalışan İzmirim Kart’a sahip olmanız gerekiyor. Yine ayrıca Banliyö trenleri ya da kısa adıyla İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan diğer ulaşım seçeneği. Kuzey aksının en uç noktasında yer alan Aliağa’yı kent merkezindeki Karşıyaka, Alsancak ve Şirinyer’den geçerek güney aksının bitimindeki Torbalı’ya bağlayan ulaşım ağı ile Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminaline rahatlıkla ulaşılabiliyor.

                Taksi İle Ulaşım

Havalimanı içinde yer alan Taksi duraklarından şehrin her noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiler aracılığıyla sunulan ulaşım hizmeti ile ilgili soru ve şikâyetlerinizi 0 232 274 2075 numaralı telefondan Havalimanı Taksiciler Birliği’ne iletebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Önemli Bilgiler ve İletişim Numaraları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili bilgi almak için 444 9 828’den çağrı merkezi ile iletişime geçebilir veya 0 232 455 0000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Emanet ofisi ile 0 232 210 7000 numaralı telefonu arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Kayıp ve buluntu eşya için iletişim telefonu 0 232 455 0000 – 4690.

Havalimanındaki tüm terminal binalarında Primeclass Lounge salonları bulunuyor. Bilgi almak için 0 232 274 6464 numaralı telefonu veya primeclass@tav.aero e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İstanbul – İzmir ve İzmir – İstanbul arası uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız eğer en uygun ve en hesaplı uçak biletlerini günün her saati sitemizde bulabilirsiniz. Hesaplibiletal.com olarak tüm havayolu firmalarının anlık uçuş bilgilerini ve uçuşlara ait uçak biletlerini sitemizde online alışverişe açıyoruz.

Antalya’da Bulunan Havalimanları

Antalya ilinde uçuşlara Antalya Havalimanı ev sahipliği yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm seferlere hizmet veren Havalimanı Antalya şehir merkezinin kuzey doğusunda yer almakta olup, havalimanı D400 kara yoluyla şehir merkezine bağlanmaktadır. Şehir merkezinden araba ile yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Antalya Havalimanına gelmek için lütfen Alanya Yolu’nu takip ediniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Toplu Taşıma Araçları İle; 600 numaralı otobüs her 30 dakikada bir Antalya Havalimanı ile Antalya otobüs terminali arasında yolculuk yapmaktadır ve 800 numaralı otobüs her 2 saatte bir havalimanı Lara bölgesine taşıma yapar.

Antalya sınırları içerisinde servis hizmetleri sağlayan minibüsler mevcuttur. Bunlar; Aspendos, Side Manavgat ve Alanya güzergâhları Kemer’e giden minibüslerin şehir merkezinin batısında bulunan Kemer otobüs durağından kalktığını göz önünde bulundurunuz.

Havalimanı Servis Otobüsleri İle; Havayolu şirketlerine ait otobüsler varış saatlerine göre hareket etmektedir. Daha fazla bilgi için havayolunuzla irtibata geçiniz. Tur operatörlerinin otobüsleri Antalya’ya bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs tur operatörü tarafından sağlanacaktır. 

Taksi ile Ulaşım; Taksi durakları tüm terminallerin gelen yolcu çıkışlarının önünde yer almaktadır. Tüm taksi sürücülerinin özel havalimanı kimlik kartları mevcuttur. Antalya Havalimanı’nda bulunan taksi şirketinin web sitesi; www.antalyaairporttaxi.net.

Araç Kiralama İle; Birçok araç kiralama şirketinin Antalya Havalimanı’nda bürosu bulunmaktadır. Antalya Havalimanı içinde bürosu bulunan firmalara buradan ulaşabilirsiniz.

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com