İstanbul - Antalya

İstanbul – Antalya Uçak Bileti

İstanbul ile Antalya arası uçuşlar genellikle tatil uçuşları olarak bilinse de yaz ayları dışında da iki şehir arasında yoğun uçuş seferleri düzenlenmektedir. İstanbul – Antalya ve Antalya – İstanbul arası uçuş planlarınız için en uygun fiyatlı uçak biletlerini sitemizden bulabilirsiniz. Promosyonlu ya da kampanyalı tüm uçak biletlerini ya da VIP uçuşlu uçak biletlerini sitemizden güvenli ödeme yöntemleri ile online olarak satın alabilirsiniz. İki il arasında sefer düzenleyen havayolu firmaları olan THY Türk Hava Yolları, Pegasus, AtlasGlobal, AnadoluJet’in tüm sınıflarda ve kategorilerde en uygun ve hesaplı biletlerini sitemizden temin edebilirsiniz.

İstanbul – Antalya ve Antalya – İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul üzerinden Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Antalya Havalimanı’na ve yine aynı şekilde Antalya Havalimanı’ndan İstanbul’a direkt ya da aktarmalı sefer düzenleyen tüm havayolu firmalarının uçak biletlerini sitemizden uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. İstanbul uçak bileti ya da Antalya uçak bileti ihtiyacınız varsa eğer en uygun ve en hesaplı biletleri kredi kartınız ile online olarak satın alabilirsiniz.

İstanbul – Antalya Arası Uçuş Süresi

İstanbul ile Antalya arası uçuş süresi direkt ya da aktarmalı uçuş seçeneğinize göre değişiklik gösterecektir. Direkt uçuşlarda 1 saat 15 dakika süren iki şehir arasında ki uçuş süresi Ankara aktarmalı uçuşlarda 3 saat 25 dakika ile uçağın bekleme süresine göre 5 – 6 saat arasında sürebilmektedir.

İstanbul’da Bulunan Havalimanları

İstanbul’da uçuş için kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve 3. Havalimanı olarak tanımlanan İstanbul Yeni Havalimanı’dır.  Bu havalimanlarından şehir içlerine yolcu servisleri, toplu taşıma araçları, özel transfer araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy'de, Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna 1.5 km’lik, E-5 karayoluna ise 5 km’lik bağlantı yolu ile ulaşım açısından son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

                Burulaş - Burulaş 10.08.2017 tarihi itibariyle Bursa - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermeye başlamıştır.

                Ulaşımpark - Ulaşımpark'ın 250 no'lu Otobüsleri, İzmit Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermektedir.

                Havabüs - HAVABÜS Otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy ve Havalimanı-Taksim arasında hizmet vermektedir.

                Belediye Otobüsü İETT’ye ait birçok otobüs ile havalimanı ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan otobüs duraklarını kullanarak seferlere ve seferlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için İETT - 153 nolu iletişim hattını arayabilirsiniz.

Taksi – Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 24 saat taksi hizmeti sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı taksi hizmeti için; 0 216 588 12 35 veya 0 552 552 4 552’den ulaşabilirsiniz.

Deniz Otobüsü - Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km uzaklıktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasında havalimanı yolcu servisleri, metro, İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

                HAVABUS - Toplu taşımaya göre ücretleri daha yüksek olsa da hat güzergâhında durakları olanlar rahat bir ulaşım için tercih edebiliyor. 

                Metro – İstanbul içinden birçok noktadan Metro ile havalimanın ulaşım sağlayabilirsiniz. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafeyi gidip geliyor. Bu hat, Yenikapı’dan başlayarak sırasıyla Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler, Yenibosna, DTM/İstanbul Fuar Merkezi’nden devam ederek Havalimanı istasyonunda sonlanıyor. Diğer hatlardan da bu ahtta aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

                İETT Otobüsleri -  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birçok hat ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. En güncel hat bilgileri için Mobiett mobil uygulamasını kullanmanızı ya da 153 nolu müşteri hizmetleri hattını aramanızı öneririz.

                Tüm bunların dışında havalimanı içinde bulunan taksi duraklarından Taksi ile, özel transfer firmaları aracılığı özel araçlar ile ya da yine havalimanı içinde ofisi bulunan araç kiralama firmalarından her hangi birinden hizmet alıp araç kiralayarak ta havalimanından şehir içinde rahatlıkla seyahat sağlayabilirsiniz.

Antalya’da Bulunan Havalimanları

Antalya ilinde uçuşlara Antalya Havalimanı ev sahipliği yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm seferlere hizmet veren Havalimanı Antalya şehir merkezinin kuzey doğusunda yer almakta olup, havalimanı D400 kara yoluyla şehir merkezine bağlanmaktadır. Şehir merkezinden araba ile yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Antalya Havalimanına gelmek için lütfen Alanya Yolu’nu takip ediniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Toplu Taşıma Araçları İle; 600 numaralı otobüs her 30 dakikada bir Antalya Havalimanı ile Antalya otobüs terminali arasında yolculuk yapmaktadır ve 800 numaralı otobüs her 2 saatte bir havalimanı Lara bölgesine taşıma yapar.

Antalya sınırları içerisinde servis hizmetleri sağlayan minibüsler mevcuttur. Bunlar; Aspendos, Side Manavgat ve Alanya güzergâhları Kemer’e giden minibüslerin şehir merkezinin batısında bulunan Kemer otobüs durağından kalktığını göz önünde bulundurunuz.

Havalimanı Servis Otobüsleri İle; Havayolu şirketlerine ait otobüsler varış saatlerine göre hareket etmektedir. Daha fazla bilgi için havayolunuzla irtibata geçiniz. Tur operatörlerinin otobüsleri Antalya’ya bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs tur operatörü tarafından sağlanacaktır. 

Taksi ile Ulaşım; Taksi durakları tüm terminallerin gelen yolcu çıkışlarının önünde yer almaktadır. Tüm taksi sürücülerinin özel havalimanı kimlik kartları mevcuttur. Antalya Havalimanı’nda bulunan taksi şirketinin web sitesi; www.antalyaairporttaxi.net.

Araç Kiralama İle; Birçok araç kiralama şirketinin Antalya Havalimanı’nda bürosu bulunmaktadır. Antalya Havalimanı içinde bürosu bulunan firmalara buradan ulaşabilirsiniz.

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com