Ankara – İzmir

Ankara – İzmir Uçak Bileti

Başkentimiz Ankara ile Ege Bölgemizin incisi İzmir ilimiz arası yılın her dönemi, her günü uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Başta THY Türk Hava Yolları üzere Pegasus ve Anadolu Jet Ankara ile İzmir arası günün farklı saatlerinde yoğun olarak sefer düzenlemektedir. Genellikle indirimli ve peromosyonlu biletler ile uygun fiyata iki şehir arasında uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Direkt uçuş ile 1 saat 15 dakikada, aktarmalı olarak (İstanbul üzerinden) 3 saat 40 dakika ile 6 saat arasında uçuş gerçekleştirerek iki şehir arasında uçak ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara – İzmir ve İzmir – Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Bu önemli iki ilimiz arası uçuş seferleri yılın tüm dönemlerinde, haftanın her günü yoğun olarak yaşanmaktadır. Ankara üzerinden İzmir’e direkt ya da İstanbul aktarmalı olarak uçuş gerçekleşmektedir. Ayrıca yine İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan uçaklar direkt sefer ise Ankara Esenboğa Havalimanı’na eğer aktarmalı sefer ise İstanbul Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçmaktadır. Tüm bu uçuş alternatifleri için en uygun ve en hesaplı uçak biletlerini sitemizden temin edebilirsiniz. Uçak bilet fiyatlarımız uçmayı planladığınız havayoluna ve uçuş tarihine göre değişse de genellikle satışta olan promosyonlu ve kampanyalı biletler ile sizlere en ucuz uçak biletlerini sunuyoruz.

Ankara – İzmir Arası Uçuş Süresi

Ankara ile İzmir arası uçuş süresi direkt uçuşlarda 1 saat 15 dakika sürerken, İstanbul üzerinden aktarmalı olarak 3 saat 40 dakika ile 6 saat arasında sürmektedir.

Ankara’da Bulunan Havalimanları

Ankara’da uçuş için kullanabileceğiniz havalimanı Esenboğa Havalimanı’dır. Bu havalimanından şehir içlerine yolcu servisleri, toplu taşıma araçları, özel transfer araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ Otobüsleri - Esenboğa Havalimanı’na inen tüm uçuşlar için servis düzenlenmektedir. Servis Güzergâhı; Esenboğa Havalimanı, Özel Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, Aşti. Yolculuk Süresi; yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Belediye Otobüsleri - 442 No’lu Belediye Otobüsü Havalimanı Biniş Noktası: İç Hatlar; İç hatlar geliş katı çıkış kapısı önü, Dış Hatlar; Dış hatlar geliş katı çıkış kapısı önü. Aşağıda yer alan linkten Belediye Otobüslerinin güzergâhları ve Havalimanına ulaşım ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. https://www.ego.gov.tr/tr/sayfa/2118/esenboga-hava-alanina-ulasim

Taksi - İç ve Dış hat gelen ve giden yolcu katlarında ayrılmış taksi alanlarında 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir. Detaylı bilgi için: www.esenbogataxi.com İrtibat Telefonu: 0 312 398 00 00 / 1258 / 0 312 398 08 97 – 98

Araç Kiralama – Havalimanı içinde bulunan birçok firmanın kiralama hizmetlerini kıyaslayarak size en uygun aracı kiralayabilir ve seyahat  planınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir’de Bulunan Havalimanları

İzmir’de uçuş için kullanabileceğiniz havalimanı Adnan Menderes Havalimanı’dır. Şehir merkezinin 14 kilometre kadar güneyinde yer alan havalimanına başta özel transfer hizmetleri olmak üzere otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile veya taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

Havaş İle Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir yönünde otobüsler 03.00-23.00, Alsancak’tan 03.30-23.30 saatleri arasında 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor. Havalimanı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise 08.40-03.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Bu seferlere ek olarak Çeşme’den 02.30’dan 20.30’a kadar 2 saatlik aralıklarla servisler havalimanına doğru hareket ediyor. Çeşme servislerinin Adnan Menderes’ten seferleri 00.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor. Havaş, İzmir sınırları içerisindeki 3 güzergâh dışında çevre illere ve tatil yörelerine de seferler düzenliyor. Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa’ya ulaşım sağlayan bu seçenekler hakkındaki bilgiler için http://www.havas.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Otobüs ve Metro İle Ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren ESHOT 200, 202 ve 204 hat numaralı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı yaratıyor. 200 ve 204 numaralı otobüsler 60, 202 numara ise 45 dakikada bir sefere başlıyor. Otobüs ile yolculuk yapmak için bakiye sistemiyle çalışan İzmirim Kart’a sahip olmanız gerekiyor. Yine ayrıca Banliyö trenleri ya da kısa adıyla İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan diğer ulaşım seçeneği. Kuzey aksının en uç noktasında yer alan Aliağa’yı kent merkezindeki Karşıyaka, Alsancak ve Şirinyer’den geçerek güney aksının bitimindeki Torbalı’ya bağlayan ulaşım ağı ile Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminaline rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Taksi İle Ulaşım

Havalimanı içinde yer alan Taksi duraklarından şehrin her noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiler aracılığıyla sunulan ulaşım hizmeti ile ilgili soru ve şikâyetlerinizi 0 232 274 2075 numaralı telefondan Havalimanı Taksiciler Birliği’ne iletebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Önemli Bilgiler ve İletişim Numaraları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili bilgi almak için 444 9 828’den çağrı merkezi ile iletişime geçebilir veya 0 232 455 0000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Emanet ofisi ile 0 232 210 7000 numaralı telefonu arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Kayıp ve buluntu eşya için iletişim telefonu 0 232 455 0000 – 4690.

Havalimanındaki tüm terminal binalarında Primeclass Lounge salonları bulunuyor. Bilgi almak için 0 232 274 6464 numaralı telefonu veya primeclass@tav.aero e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Ankara – İzmir ve İzmir – Ankara arası uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız eğer en uygun ve en hesaplı uçak biletlerini günün her saati sitemizde bulabilirsiniz. Hesaplibiletal.com olarak tüm havayolu firmalarının anlık uçuş bilgilerini ve uçuşlara ait uçak biletlerini sitemizde online alışverişe açıyoruz.

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com