İstanbul – İzmir

İstanbul – İzmir Uçak Bileti

İstanbul ile İzmir arası yılın her günü uçuş bulmanız mümkündür. Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları (THY) ‘nın tarifeli seferleri ile iki şehir arasını hızlı ve güvenli bir şekilde yol alabilirsiniz. İstanbul’dan Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Direkt uçuşların yanı sıra İstanbul üzerinden Ankara aktarmalı seferlerde gerçekleşmektedir.

İstanbul – İzmir ve İzmir – İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Ulaşım maliyetlerini minimize etmek, uçuş keyfinizi maksimuma çevirmek adına Hesaplibiletal.com olarak 7/24 hizmet sunuyoruz. İstanbul ile İzmir arasında direkt ya da aktarmalı sefer düzenleyen tüm havayolu firmalarının en uygun ve en hesaplı biletlerini sitemizde satışa sunuyoruz. Online olarak kredi kartınız ile bulunduğunuz yerden uçak biletinizi en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. İstanbul – İzmir arası uçak bileti fiyatları bilet alım tarihiniz, uçmak istediğiniz havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. Promosyon ya da kampanyalı biletler ile de oldukça uygun fiyatlara uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

İstanbul – Ankara Arası Uçuş Süresi

İstanbul ile İzmir arası uçuş süresi direkt uçuşlarda 1 saat 15 dakika sürerken, Ankara üzerinden 4 saat ile 6 saat arasında sürmektedir.

İstanbul’da Bulunan Havalimanları

İstanbul’da uçuş için kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve 3. Havalimanı olarak tanımlanan İstanbul Yeni Havalimanı’dır.  Bu havalimanlarından şehir içlerine yolcu servisleri, toplu taşıma araçları, özel transfer araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy'de, Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna 1.5 km’lik, E-5 karayoluna ise 5 km’lik bağlantı yolu ile ulaşım açısından son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

                Burulaş - Burulaş 10.08.2017 tarihi itibariyle Bursa - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermeye başlamıştır.

                Ulaşımpark - Ulaşımpark'ın 250 no'lu Otobüsleri, İzmit Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermektedir.

                Havabüs - HAVABÜS Otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy ve Havalimanı-Taksim arasında hizmet vermektedir.

                Belediye Otobüsü İETT’ye ait birçok otobüs ile havalimanı ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan otobüs duraklarını kullanarak seferlere ve seferlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için İETT - 153 nolu iletişim hattını arayabilirsiniz.

Taksi – Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 24 saat taksi hizmeti sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı taksi hizmeti için; 0 216 588 12 35 veya 0 552 552 4 552’den ulaşabilirsiniz.

Deniz Otobüsü - Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km uzaklıktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasında havalimanı yolcu servisleri, metro, İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

                HAVABUS - Toplu taşımaya göre ücretleri daha yüksek olsa da hat güzergâhında durakları olanlar rahat bir ulaşım için tercih edebiliyor. 

                Metro – İstanbul içinden birçok noktadan Metro ile havalimanın ulaşım sağlayabilirsiniz. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafeyi gidip geliyor. Bu hat, Yenikapı’dan başlayarak sırasıyla Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler, Yenibosna, DTM/İstanbul Fuar Merkezi’nden devam ederek Havalimanı istasyonunda sonlanıyor. Diğer hatlardan da bu ahtta aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

                İETT Otobüsleri -  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir çok hat ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. En güncel hat bilgileri için Mobiett mobil uygulamasını kullanmanızı ya da 153 nolu müşteri hizmetleri hattını aramanızı öneririz.

                Tüm bunların dışında havalimanı içinde bulunan taksi duraklarından Taksi ile, özel transfer firmaları aracılığı özel araçlar ile ya da yine havalimanı içinde ofisi bulunan araç kiralama firmalarından her hangi birinden hizmet alıp araç kiralayarak ta havalimanından şehir içinde rahatlıkla seyahat sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Bulunan Havalimanları

İzmir’de uçuş için kullanabileceğiniz havalimanı Adnan Menderes Havalimanı’dır. Şehir merkezinin 14 kilometre kadar güneyinde yer alan havalimanına başta özel transfer hizmetleri olmak üzere otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile veya taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

Havaş İle Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir yönünde otobüsler 03.00-23.00, Alsancak’tan 03.30-23.30 saatleri arasında 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor. Havalimanı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise 08.40-03.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Bu seferlere ek olarak Çeşme’den 02.30’dan 20.30’a kadar 2 saatlik aralıklarla servisler havalimanına doğru hareket ediyor. Çeşme servislerinin Adnan Menderes’ten seferleri 00.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor. Havaş, İzmir sınırları içerisindeki 3 güzergâh dışında çevre illere ve tatil yörelerine de seferler düzenliyor. Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa’ya ulaşım sağlayan bu seçenekler hakkındaki bilgiler için http://www.havas.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Otobüs ve Metro İle Ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren ESHOT 200, 202 ve 204 hat numaralı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı yaratıyor. 200 ve 204 numaralı otobüsler 60, 202 numara ise 45 dakikada bir sefere başlıyor. Otobüs ile yolculuk yapmak için bakiye sistemiyle çalışan İzmirim Kart’a sahip olmanız gerekiyor. Yine ayrıca Banliyö trenleri ya da kısa adıyla İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan diğer ulaşım seçeneği. Kuzey aksının en uç noktasında yer alan Aliağa’yı kent merkezindeki Karşıyaka, Alsancak ve Şirinyer’den geçerek güney aksının bitimindeki Torbalı’ya bağlayan ulaşım ağı ile Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminaline rahatlıkla ulaşılabiliyor.

                Taksi İle Ulaşım

Havalimanı içinde yer alan Taksi duraklarından şehrin her noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiler aracılığıyla sunulan ulaşım hizmeti ile ilgili soru ve şikâyetlerinizi 0 232 274 2075 numaralı telefondan Havalimanı Taksiciler Birliği’ne iletebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Önemli Bilgiler ve İletişim Numaraları

  • İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili bilgi almak için 444 9 828’den çağrı merkezi ile iletişime geçebilir veya 0 232 455 0000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
  • Emanet ofisi ile 0 232 210 7000 numaralı telefonu arayarak iletişim kurabilirsiniz.
  • Kayıp ve buluntu eşya için iletişim telefonu 0 232 455 0000 – 4690.
  • Havalimanındaki tüm terminal binalarında Primeclass Lounge salonları bulunuyor. Bilgi almak için 0 232 274 6464 numaralı telefonu veya primeclass@tav.aero e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İstanbul – İzmir ve İzmir – İstanbul arası uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız eğer en uygun ve en hesaplı uçak biletlerini günün her saati sitemizde bulabilirsiniz. Hesaplibiletal.com olarak tüm havayolu firmalarının anlık uçuş bilgilerini ve uçuşlara ait uçak biletlerini sitemizde online alışverişe açıyoruz.

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com