İstanbul - Ankara

İstanbul – Ankara Uçak Bileti

İstanbul ile Ankara arası seyahati bir saatte konforlu ve hızlı bir şekilde almanın en iyi yolu havayolu ile ulaşımı tercih etmenizdir. Günün her saati uçuş bulabileceğiniz İstanbul – Ankara arası seferler genellikle Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Anadolu Jet üzerinden sağlanmaktadır. Ortalama 50 dakika ile 65 dakika arası süren yolculuk ile Ankara’dan İstanbul’a ve İstanbul’dan Ankara’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul – Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İki kadim ilimiz Ankara ve İstanbul arası uçak ile ulaşım maliyeti bilet alım tarihiniz, seyahat edeceğiniz havayolu firması seçimi, uçuş seçenekleriniz, uçak içi tercihlerinize göre farklılık gösterebilir. Hesaplibilet.com olarak en uygun ve en hesaplı uçak biletlerini sizlere sunmak için tüm sefer düzenleyen havayolu firmalarının anlık ve en güncel uçuş bilgilerini sizlere sunuyoruz. Havayolu firmalarının düzenlediği tüm kampanyaları anlık olarak sistemimize tanımlayarak en ucuz, en uygun fiyatlı uçak biletini satın almanızı sağlıyoruz.

İstanbul – Ankara Arası Uçuş Süresi

İstanbul ile Ankara arası uçuş süresi genel olarak 1 saat 05 dakika sürmektedir. Ortalama 50 dakika ile 65 dakika arası süren bu yolculuk sonrasında havalimanlarında ki işlem trafiği ve yoğunluğa göre 10-15 dakikalık çıkış süreniz olacaktır.

İstanbul’da Bulunan Havalimanları

İstanbul’da uçuş için kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve 3. Havalimanı olarak tanımlanan İstanbul Yeni Havalimanı’dır.  Bu havalimanlarından şehir içlerine yolcu servisleri, toplu taşıma araçları, özel transfer araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy'de, Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna 1.5 km’lik, E-5 karayoluna ise 5 km’lik bağlantı yolu ile ulaşım açısından son derece rahat bir trafiğe sahiptir.

Burulaş - Burulaş 10.08.2017 tarihi itibariyle Bursa - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermeye başlamıştır.
Ulaşımpark - Ulaşımpark'ın 250 no'lu Otobüsleri, İzmit Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermektedir.
Havabüs - HAVABÜS Otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy ve Havalimanı-Taksim arasında hizmet vermektedir.
Belediye Otobüsü İETT’ye ait birçok otobüs ile havalimanı ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan otobüs duraklarını kullanarak seferlere ve seferlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için İETT - 153 nolu iletişim hattını arayabilirsiniz.
Taksi – Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 24 saat taksi hizmeti sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı taksi hizmeti için; 0 216 588 12 35 veya 0 552 552 4 552’den ulaşabilirsiniz.
Deniz Otobüsü - Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km uzaklıktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım Bilgileri;

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasında havalimanı yolcu servisleri, metro, İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVABUS - Toplu taşımaya göre ücretleri daha yüksek olsa da hat güzergâhında durakları olanlar rahat bir ulaşım için tercih edebiliyor. 
Metro – İstanbul içinden birçok noktadan Metro ile havalimanın ulaşım sağlayabilirsiniz. M1A, Yenikapı – Atatürk Havalimanı arasında 35 dakikalık bir mesafeyi gidip geliyor. Bu hat, Yenikapı’dan başlayarak sırasıyla Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler, Yenibosna, DTM/İstanbul Fuar Merkezi’nden devam ederek Havalimanı istasyonunda sonlanıyor. Diğer hatlardan da bu ahtta aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
İETT Otobüsleri -  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir çok hat ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. En güncel hat bilgileri için Mobiett mobil uygulamasını kullanmanızı ya da 153 nolu müşteri hizmetleri hattını aramanızı öneririz.

Tüm bunların dışında havalimanı içinde bulunan taksi duraklarından Taksi ile, özel transfer firmaları aracılığı özel araçlar ile ya da yine havalimanı içinde ofisi bulunan araç kiralama firmalarından her hangi birinden hizmet alıp araç kiralayarak ta havalimanından şehir içinde rahatlıkla seyahat sağlayabilirsiniz.

Ankara’da Bulunan Havalimanları

Ankara’da uçuş için kullanabileceğiniz havalimanı Esenboğa Havalimanı’dır. Bu havalimanından şehir içlerine yolcu servisleri, toplu taşıma araçları, özel transfer araçları ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ Otobüsleri - Esenboğa Havalimanı’na inen tüm uçuşlar için servis düzenlenmektedir. Servis Güzergâhı; Esenboğa Havalimanı, Özel Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, Aşti. Yolculuk Süresi; yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Belediye Otobüsleri - 442 No’lu Belediye Otobüsü Havalimanı Biniş Noktası: İç Hatlar; İç hatlar geliş katı çıkış kapısı önü, Dış Hatlar; Dış hatlar geliş katı çıkış kapısı önü. Aşağıda yer alan linkten Belediye Otobüslerinin güzergâhları ve Havalimanına ulaşım ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. https://www.ego.gov.tr/tr/sayfa/2118/esenboga-hava-alanina-ulasim

Taksi - İç ve Dış hat gelen ve giden yolcu katlarında ayrılmış taksi alanlarında 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir. Detaylı bilgi için: www.esenbogataxi.com İrtibat Telefonu: 0 312 398 00 00 / 1258 / 0 312 398 08 97 – 98

Araç Kiralama – Havalimanı içinde bulunan birçok firmanın kiralama hizmetlerini kıyaslayarak size en uygun aracı kiralayabilir ve seyahat  planınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

2018 © Tüm hakkı saklıdır. hesaplibiletal.com